Love Alarm

Joahamyun Woolrineun

Fsz: Kim So-Hyun, Song Kang, Jung Ga-Ram

Most egy másik honlap linkjét hoztam nektek, mert azt tapasztaltam, hogy nem mindig az IMDb tartalmazza a legtöbb információt. Ráadásul ha rákaptok a trakt-ra, sok egyéb funkciót is élvezhettek, én például onnan tudom mindig leggyorsabban kideríteni, hogy melyik sorozatban hol akadtam el, vagy hogy milyen premierek várhatók, amik engem érintenek. És azt, hogy nos...khm...mennyi időt töltök képernyő előtt - bár ezt néha szívesebben nem látnám.

Folytatom a kalandozásomat a kamasz-fiatal felnőtt sorozatok között, és most még meg is fejelem azzal, hogy ez ázsiai. Volt már egy indiaifilm-periódusom, időnként frissítő az a másfajta gondolkodás és cselekményvezetés, ami egy másik kultúra jellemzője lehet.

A Love Alarm egy (nem is annyira) alternatív jelenben játszódik. A történet kiindulópontján éppen négy napja, hogy útjára bocsátották a Love Alarm nevű alkalmazást, ami a szíveddel (!) (ne aggódjatok, semmi műtét meg ilyesmi) összehangolva arra szolgál, hogy megtudd, a 10 méteres körzetedben szerelmes-e beléd valaki, ill. annak is felfedi az érzéseidet, aki iránt te rajongsz. Persze névtelenül, hiszen csak azt tudod meg, hány ilyen ember van körülötted. 

Az alkalmazás villámgyorsan megtalálja közönségét és ezen a bizonyos negyedik napon már a milliomodik letöltését ünnepli. Kim Jo-Jo viszont nem olyan lány, akit ez különösebben érdekel, egyrészt van is már barátja, másrészt állandó mellékállásokat vállal az iskola mellett, hogy főiskolára járhasson majd. Árva, nagynénje és unokatestvére lakásában húzza meg magát, akik nem szívesen látják. Emellett még nagyanyja kórházi ápolását is fizetni próbálja. Ugyanebbe az iskolába tér vissza amerikai távollétéről Sun-Oh, aki végtelenül népszerű tinitársai körében, befutott modell, szülei pedig végtelenül gazdagok: az apja politikus, az anyja híres színésznő (volt valamikor). Fiuk azonban csak púp a hátukon, a kirakatban van rá szükség, azon túl hidegen és elutasítóan viselkednek vele. Velük egy birtokon él Hye-Young édesanyjával, aki házvezetőként dolgozik Sun-Oh családjánál. A két fiú testvérként nő fel és Sun-Oh náluk találja meg azt a családi szeretet és elfogadást, amit a sajátjában nem tud megélni.

Amikor tehát Sun-Oh hazatér és újra találkozva barátjával rájön, hogy az odáig van Kim Jo-Joért, az ő érdeklődését is felkelti a lány. Abban egyeznek meg, hogy elfogadják, amit a Love Alarm applikáció mond, és a lány azé lesz, akié lenni akar, ez nem fog kettőjük közé állni. Azonban ahogy írtam, Kim Jo-Jo egyelőre egy másik fiúval jár, és nem is érdekli az applikáció. Hye-Young messziről imádja őt és tartja a 10 méter távolságot, Sun-Oh viszont a nyomába ered, és kitartóan udvarol a lánynak. Amikor pedig ő viszonozni látszik az érzelmeit, mindkettejük élete fenekestül felfordul és olyan menedéket találnak egymásban, ami eddig egyiküknek sem igazán adatott meg. Azonban sérültek, és a bizalom egyiküknek sem erős oldala, Kim Jo-Jo pedig olyan titkokat rejt, amik hamarosan komoly problémákat okoznak a kapcsolatukban.

Ha idáig eljutottál, akkor már tudod is, neked való-e a sorozat vagy sem. Igen, ez egy fiataloknak vagy fiatal lelkűeken szóló élmény, akik percek alatt vissza tudnak lényegülni abba a korszakba, amikor még mások reakciói hihetetlenül fontosak, amikor még úgy érezzük, minden döntésünkkel befolyásolni tudjuk a még-minden-lehet-belőlünk jövőnket, amikor még minden kizárólagos és nincsen szürke, csak fekete vagy fehér. Hiszen ilyen a kamasz- és a fiatal felnőttkor. Ennek ellenére ez egy kevésbé buta sorozat, relatíve ritkán akartam lekarmolni az arcomat egy-egy elhamarkodott döntéstől. A karakterek elég jól kidolgozottak, a Sun-Oh-t játszó Song Kang arca annyira kifejező, hogy olyat elég rég nem láttam. A képek valószerűtlenül gyönyörűek, no de nem egy hiperrealisztikus világról beszélünk, szóval gyönyörködjünk csak! Tetszik, hogy bár itt is helyet kapnak a kicsinyes intrikák, azért nem ezek határozzák meg az események folyását, így igazán meglepőek lehetnek a fordulatok, főleg a brazil ill. amerikai sorozatokhoz szokott agyaknak. Felvet persze egy csomó érdekes kérdést is az opusz, kezdve attól, hogy mennyire jó, ha ilyen pucérak vagyunk (hiszen a Love Alarm leleplezi az érzéseidet, nem lehet megjátszani sem létüket, sem nem létüket); hogy mennyire lehet kellemetlen, ha nem elvárt érzéseket érzünk vagy ha elvárt érzéseket nem érzünk; hogy hogyan alakíthatja át egy ilyen történés a kapcsolati kultúrát; és persze hogy hogyan hat a már eleve zárkózott vagy kitaszított fiatalokra. 

Ha felkeltette az érdeklődésed, hajrá, adj neki egy esélyt, én imádtam! :) Viszont figyelmeztetlek: még nincs vége. Egy ponton félbeszakad a történet. És ne cliffhangerre számíts: egyszerűen csak nem folytatódik. Hadd ne mondjam: elmorzsoltam pár szitokszót... Ennek tudatában vágj bele!

5/5